Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

„Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż zamierza złożyć wniosek na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 w ramach pobytu dziennego opracowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności do ukończenia 16 roku życia oraz osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej.

W ramach Programu gmina może otrzymać wsparcie finansowe do wysokości 100% kosztów realizacji usług opieki wytchnieniowej.

Źródłem finansowania Programu są środki z Funduszu Solidarnościowego.

Edycja Programu obejmuje okres od 1 stycznia 2024r. do 31 grudnia 2024r.

Osoby chętne i spełniające kryteria do skorzystania z pomocy w ramach W/wym Programu proszone są o kontakt z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim bezpośrednio w siedzibie Ośrodka pod adresem: ul. Św. Mikołaja 5 lub telefonicznie do 13.11.2023r.

Sekretariat: 56 684 11 30, 601 839 676
Osoba odpowiedzialna - pracownik socjalny: Agnieszka Szafran, Ewa Iwińska tel. 798 687 730

funduszsoludarnosciowy01071123.jpeg

 


 

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego