BURMISTRZ MIASTA

97burmistrz_andrzej_grabowskiBURMISTRZ MIASTA
Andrzej Grabowski

Kontakt: 56 684-10-05
um[dot]kowalewo[at]wp[dot]pl

Burmistrz Miasta interesantów przyjmuje w każdy wtorek 10.00- 15.00.


Szanowni Państwo

Z rozpierającą mnie dumą zawsze podkreślałem, że urodziłem się w najpiękniejszym miejscu jakie znam. Jestem Kowalewiakiem od trzeciego pokolenia. Moi dziadkowie żyli z pracy na roli. W czasie hitlerowskiej okupacji walczyli z najeźdźcą i obowiązkowymi dostawami, za co ich syn, a mój ukochany ojciec zapłacił wysoką cenę spędzając 6 lat w obozie koncentracyjnym Mauthausen Gusen. To właśnie po moich przodkach odziedziczyłem silną wolę i chęć walki o lepsze jutro. Nie tylko dla najbliższych. Całe życie zawodowe służę mieszkańcom. Od roku 1984, z woli i życzliwości Kowalewiaków pełnię obowiązki gospodarza tej gminy. To dzięki silnemu ich wsparciu i poparciu mogłem jako burmistrz realizować najtrudniejsze wyzwania w dziedzinie ekologii, oświaty, sportu, drogownictwa i walki z bezrobociem.
Tylko dzięki pracy społecznej mogłem poznać bolączki mieszkańców naszego regionu. Działalność w strukturach gminnych (prezes), powiatowych (członek zarządu) i wojewódzkich (członek prezydium) ochotniczych straży pożarnych oraz organizacjach kulturalno- sportowych szczególnie wyczuliła mnie na problemy innych.

Minione 28 lat to kilometry wyremontowanych dróg, nowe chodniki, setki lamp hybrydowych, nowoczesne gimnazjum, zmodernizowany Dom Kultury oraz placówki oświatowe i wybudowane Centrum Rekreacji i Sportu. Przed nami budowa pływalni i modernizacja strzelnicy. Nie ustaję również w zabiegach o powstanie obwodnicy miasta. Samorząd ze swojej strony sfinansował Studium Techniczno- Ekonomiczno Środowiskowe. Teraz czekamy na ujęcie tej inwestycji w planie finansowym zadań w latach rządowych.

Prywatnie jestem dumnym ojcem dwóch synów i trzech wnuków, kibicem amatorskich dyscyplin sportowych, a szczególnie lokalnej drużyny piłki nożnej, a serce moje należy do strażaków ochotników. Nieliczne wolne chwile poświęcam na spacery po urokliwych bezdrożach Kowalewa Pomorskiego i żałuje, że nie starcza mi czasu na grę w brydża.

Zapraszam do urokliwej gminy Kowalewo Pomorskie

Z poważaniem
Andrzej Grabowski

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>